ClickCease

Jak wybrać dobry hosting internetowy?

Hosting to pojęcie, które powinno być znane każdemu właścicielowi biznesu. Ponieważ w dzisiejszych czasach praktycznie żadna firma nie może obyć się bez strony internetowej, hosting jest elementem obowiązkowym. Aby nie było więc niepewności w temacie co to jest, do czego jest Ci to potrzebne i dlaczego musi być dobre, spieszymy z kilkoma słowami wyjaśnień.

Co to jest hosting?

Hosting to swego rodzaju dzierżawa. Wydzierżawiasz miejsce na serwerze, gdzie będziesz mógł umieść swoją stronę internetową i na przykład pocztę firmową. Ów serwer to nic innego jak podłączony bez przerwy do Internetu komputer, który gwarantuje, że Twoja strona będzie się poprawnie i szybko wyświetlać. Awaryjny serwer to zatem awaryjna strona, warto więc zadbać o znalezienie usługi hostingu na odpowiednim poziomie.

Od czego zacząć poszukiwania dobrego hostingu?

Jeżeli poszukiwania masz zamiar zacząć od wpisania w wyszukiwarkę frazy „tani hosting”, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca 🙂 Dobry hosting to gwarancja tego, że Twoja strona www nie zniknie nagle w czasie i przestrzeni. Nie stawiaj więc na pierwsze lepsze rozwiązanie, tylko dlatego że było tanie. Strona internetowa to wizytówka Twojej firmy w sieci. Nie traktuj jej po macoszemu, bo potencjalny klient po długim oczekiwaniu na załadowanie się strony lub przy jej niepoprawnym wyświetlaniu przejdzie po prostu na stronę konkurencji.

To w końcu od czego zacząć? Zacznij od przeanalizowania swoich potrzeb oraz porządnego sprawdzenia ofert różnych hostingów. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wpakowania się w roczną umowę z usługodawcą, które będzie miał Cię gdzieś.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Poniżej przedstawiamy kilka informacji, na które warto zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy dla siebie hosting. Potraktuj je jako wskazówki przy przeglądaniu rozmaitych ofert.

1. Jeśli traktujesz swoją stronę na poważnie, na wstępnie odrzuć darmowe oferty. Często wiążą się z nachalnymi reklamami, częstymi awariami i mocno ograniczoną funkcjonalnością.

2. Zorientuj się, czy hosting jest w stanie obsłużyć technologię Twojej strony. W tej sprawie najlepiej zwrócić się o pomoc do osoby, która tworzy stronę. Ona będzie wiedzieć najlepiej, jakie hosting musi spełniać wymagania.

3. Koniecznie sprawdź, ile zapłacisz za DRUGI rok użytkowania. Wiele firm oferuje śmiesznie niskie ceny za pierwszy rok hostingu, żeby przyciągnąć klienta. Drugi rok umowy zwraca im się z nawiązką z Twojej kieszeni.

4. Sprawdź limity i dane techniczne, czyli przejrzyj wszystkie ważne cyferki. Dowiedz się, ile GB ma serwer, ile baz danych możesz założyć, sprawdź transfer, uptime serwera (nieprzerwany czas działania i dostępu do hostingu) oraz wszelkie limity. Czasami warto zapłacić więcej, ale mieć pewność, że nie zostaniesz na lodzie.

5. Zorientuj, co się stanie, jak przekroczysz swój limit. Niektórzy hostingodawcy wstrzymują usługę, inni naliczają dodatkowe opłaty, czego efektem może być Twoje zdziwienie przy otrzymaniu faktury za hosting.

6. Koniecznie sprawdź, jak często firma robi backup i czy masz do niego łatwy dostęp. Backup niejednokrotnie okazuje się być rzeczą zbawienną. Warto robić go także samodzielnie w regularnych odstępach czasu lub przed większymi zmianami na stronie.

7. Dowiedz się, gdzie firma trzyma swoje dane. Warto sprawdzić standard danego centra danych oraz czy znajduje się ono w Polsce. Zagraniczne centra mogą mieć na przykład negatywny wpływ na tzw. pingi czyli czas odpowiedzi serwera.

8. Warto zwrócić uwagę na to, czy naprawdę możesz liczyć na pomoc BOK. Sprawdź, jak można skontaktować się z firmą, jak szybko odpowiada, czy jest dostępna po tzw. godzinach biurowych. W razie jakiejkolwiek awarii może się to okazać bardzo pomocne.

9. A skoro mowa już o awariach – te będą zdarzać się nawet najlepszym. Tu możesz zwrócić uwagę na to, czy i jakimi kanałami firma komunikuje się z klientami w razie problemów. Sprawdź, czy opisują awarię oraz jak sobie z nią poradzili.

10. Na koniec uniwersalna rada 🙂 Jak w przypadku każdej innej usługi czytaj wszystko, co jest napisane drobnym druczkiem.

Mamy nadzieję, że te rady przybliżyły Ci nieco problem wyboru dobrego hostingu. Jeśli jednak wciąż czujesz się zagubiony, służymy pomocą. Współpracujemy z wiarygodnymi firmami i zajmujemy się także obsługą od strony hostingu. Rozwiązywanie problemów czy kontakt z hostingodawcą leży więc po naszej stronie. Ponadto zamawiając u nas projekt strony internetowej, otrzymujesz rok hostingu GRATIS. Zapraszamy do współpracy firmy z Bielska-Białej i okolic!



Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.